👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت قالب بندی چوبی ،قالب بندی فلزی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت قالب بندی چوبی ،قالب بندی فلزی

دانلود پاورپوینت با موضوع قالب بندی چوبی ،قالب بندی فلزی دارای 39 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 39 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش

آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

قالب بندی چوبی ،قالب بندی فلزی

قالب بندی – قالب بندی فلزی

قابل بندی چوبی : (از این قالب ها می توان در دفعات محدود استفاده کرد )

تعریف بتن وهدف از قالب بندی : قالب یک سازه موقت است و مانند ظرفی می تواند بتن سازه و خمیری را که به صورت سیال است تا زمان خودگیری وکسب مقاومت کافی ، به صورت کاملاً متراکم در بر گیرد و به آن فرم مورد نظر بدهد تهیه و ساختن قالب را قالبندی می گویند که از اصول و ضوابطی ، از نظر طراحی و ساخت به شرح زیر پیروی می کند.

1- قالب باید به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند در برابر فشارهای وارده از بتن خمیری در زمان بتن ریزی و فشارهای ناشی از وسایل بتن ریزی و کارگران ، مقاومت نموده ، بیش از حد مجاز تغییر شکل ندهد.

2- ابعاد شکل قالب بندی باید دقیق باشد.

3- اتصال قالب بندی باید محکم متناسب با جنس قالب باشد.

4- برای جلوگیری از خروج شیره بتن در زمان بتن ریزی ، مصالح مورد استفاده در قالب بندی باید به گونه ای انتخاب شوند که قالب درز پیدا نکنند.

5- قالب بندی باید طوری طراحی و اجرا شود که پس از گرفتن بتن ، باز کردن قالب ها (بدون صدمه دیدن متن و قالب) به راحتی امکان پذیر باشد.

مصالح قالب بندی : مصالح قالب بندی را با توجه به ملاحظات اقتصادی ، ایمنی ، نمای ظاهر ، امکانات مصالح موجود و مناسب هر منطقه و دفعات مورد مصرف هر قالب انتخاب می کنند. مصالح قالب بندی رایج عبارتند از : ( آجر ، چوب ، فولاد ، آلومینیوم ، فایبرگلاس و غیره)

قالب چوبی و برخی دلایل استفاده چوب برای قالب بندی : چوب از مصالح مناسب برای قالب بندی عمومی (غیر تیپ با دفعات استفاده محدود) محسوب می شود از چوب می توان در تمام قسمت های قالبندی نظیر : کف ، بدنه ، پایه ، پشت بند ، چپ و راست و غیره استفاده کرد.

بعضی دلایل استفاده از چوب برای قالبندی عبارتند از : 1- دارا بودن مقاومت کششی ، فشاری و برشی مناسب برای تحمل بارها وارد شده 2- سبک بودننسبی آن (مزیت برای جابه جایی و حمل و نقل قالب ) 3- ساده بودن اتصال و طویل کردن تخته به یکدیگر که با میخ به سرعت انجام می شود. 4- چوب به علت داشتن ضریب هدایت حرارتی کم (نسبت به فلز در فصل سرما و یخبندان و در نقاط سرد سیر یا بتن ریزی در مناطق گرم برای قالب بندی بسیار مناسب است. 5- نسبت به قالب فلزی به جز موارد خاص هزینه ای کمتر در بر دارد.

تخته های مورد استفاده در قالبندی : تخته و تخته های چند لا (تخته فنری) در قالبندی مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً تخته های قالب چوبی را از درخت های سوزنی بزرگ نظیر کاج و سرو تهیه می کنند که در ایران به نام چوب روسی معروفند ضخامت تخته های قالبندی معمولاً 5/2 تا 3 سانتی متر است به منظور جلوگیری از تغییر شکل زیاد قالب ، تخته های قالبندی باید حتی المقدور قدرت جذب رطوبت را نداشته باشند این مورد یا بارطوبت طبیعی تخته (15 تا 20 درصد در زمان بتن ریزی) یا با کشیدن مواد رهاساز روی قالب تأمین می شود.

ابزار مورد استفاده در قالبندی چوبی : 1- متر 2- گونیا 3- شمشه ( خط کش – برراستی – ستاره) 4- خط کش تیره دار 5- پرگار بازودار (ریلی) 6- منحنی انعطاف پذیر 7- مداد 8- اره های دستی 9- اره نوک تیز 10- اره کلاف 11- رنده دستی 12- چوب سا 13- مغار و اسکنه 14- گیره 15- تنگ 16- چکش بخاری 17- میخکش 18- ریل دستی 19- میز کار نجاری

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بیمه و ریسک پاورپوینت تجزیه و تحلیل شرکت مبانی نظری روانشناسی درباره سیستم مغزی-رفتاری جولیا شهردار شهر کوچک قاليهاي كتيبه دار موزه فرش ايران