👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت بیماری سفیدک سطحی مو powdery mildew

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت بیماری سفیدک سطحی مو powdery mildew

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت بیماری سفیدک سطحی مو powdery mildew دارای 15 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : 15 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

عامل بیماری

این قارچ از رده آسکومیست است که مرحله جنسی آنUncinula necator   و شکل کنیدی دار(شکل غیر جنسی) آن به نام Oidium tuckeri   نامیده میشود.

نام این قارچ اخیرا به Erysiphe necator اصلاح شده است.

عامل سفیدک پودری مو یک انگل اجباری است.

تاریخچه پیدایش:

سالها تصور می‌کردند که اصل و مبدا سفیدک حقیقی مو از آمریکا است ولی طبق بعضی از شواهد و مدارک موجود مبدا آن از سرزمین ژاپن است. این بیماری برای اولین بار در تاریخ 1834 توسط

 شوای نیتس در امریکای شمالی گزارش شده است . سپس در سال 1845 توسط Tucker  باغبان انگلیسی توصیف شده بطور کلی این بیماری از لحاظ تاریخی یکی از قدیمی‌ترین بیماری قارچی است.

تاریخچه پیدایش بیماری در ایران:

 در ایران برای اولین بار در فاصله سالهای 1251-1250 در ارومیه  توسط حسنعلی نواب گزارش  شده است. همچنین طبق اطلاعات کسب شده ابتدا در نواحی مرکزی ارومیه بروز کرده و بعدا به سایر نقاط شمالی و غربی و جنوبی و بعضی نقاط دیگر سرایت کرده است

در ایران بیماری سفیدک مو در نقاط آذربایجان ، خراسان و اطراف تهران ، زنجان ، اراک ، قزوین ، اصفهان ، ارومیه ، فارس ، کاشان ، کرمانشاه ، گلپایگان ، خرم آباد ، محلات و بطور کلی در کلیه استانهای ایران در تمام نقاط انگور خیز ایران به چشم می‌خورد.

اين بيماري درنقاط مختلف ايران به نامهاي سياه بور (در اصفهان) ، آق (در اروميه), چور (در مراغه) ، قاريا (در قزوين) و باد زدگي(در شهريار) ناميده مي شود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مفاهيم و اصول اساسي حفاظت در برابر اشعه پرسشنامه مهارت هاي اجتماعي نوجوانان (TISS) بررسی تاثير اهرم بدهي عملياتي بر بازده آتي حقوق صاحبان سهام شركت هاي پذيرفته شده بورس اوراق بهادار راهنمای آزمونS.C.L-90 بررسی تأثیر آموزش مهارت های زندگی در سلامت روان افراد