👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري فرهنگي در ايران

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري فرهنگي در ايران

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري فرهنگي در ايران دارای 253 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : 253 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

اكنون اين واقعيت به خوبي در هزاره جديد پذيرفته شده است كه مقوله «فرهنگ» اهميتي محوري در تمامي عرصه‌هاي زندگي بشر دارد. اهميت فرهنگ اكنون از نقشي كه براي آن در زمينه همبستگي اجتماعي، ايجاد انگيزه و تحول پيشرفت، حل مشكلات اجتماعي، پر كردن اوقات فراغت و غيره متصور بودند بسي فراتر رفته است. امروزه سرنوشت كشورها كاملاً با تحولاتي كه در عرصه فرهنگ در سطوح ملي و فراملي رخ مي‌دهد پيوند خورده است.

كشورها و يا به عبارت دقيق‌تر دولت - ملت‌ها در جهان متغيّر كنوني وارد فضايي شده‌اند كه اقدامات و فعاليت‌هايشان به‌طور اجتناب ناپذيري تحت تأثير تحولات عرصه فرهنگ قرار دارد. اگرچه بخشي از تحولات عرصه فرهنگ براي دولت - ملت‌ها اجتناب ناپذير بوده و آنها خواه ناخواه مشمول تأثيراتي خواهند بود كه در اين عرصه رخ مي‌دهد ولي بخش قابل توجهي از اين تحولات قابل درك و پيش‌بيني بوده و مي‌توان براي آن «برنامه‌ريزي»كرد و تحت نظارت و كنترل درآورد و در واقع آن را مديريت كرد.

تعريف ما از فرهنگ عبارت است از:

مجموعه نگرش‌ها، اعتقادات، آداب و رسوم، ارزش‌ها و هنجارهايي كه در هر گروهي مشترك است و همچنين شامل اعمال، فعاليت‌ها و محصولاتي است كه به جنبه‌هاي فكري، اخلاقي و هنري زندگي انسان مربوط مي‌شوند».

گي روشه نيز براي فرهنگ دو وجه قائل است:

وجه عيني فرهنگ؛

وجه عيني فرهنگ از ديدگاه گي‌روشه، با آنچه در ابتداي اين مبحث آورده شد، متفاوت مي‌باشد.در ديدگاه‌ گي‌روشه، وجه عيني فرهنگ شامل حالات تفكر، احساس و اعمالي است كه اشخاص به‌طور مشترك دارا هستند و بين آنها روابطي ايجاد مي‌كند كه هريك آن را واقعي احساس مي‌كنند.

فهرست مطالب و اسلایدها

1- تعريف مفهوم فرهنگ، ابعاد، ويژگي‌ها، و برخي نظريه‌هاي مربوط به آن،

2- تعريف مفهوم مديريت فرهنگ، ابعاد و چارچوب‌هاي آن، ضرورت و اهميت آن

1- تعريف، ضرورت و ديدگاه‌هاي مرتبط با برنامه‌ريزي      فرهنگي،

2- الگوهاي سه‌گانه برنامه‌ريزي و سياستگذاري فرهنگي،

3- نقش و جايگاه دولت در برنامه‌ريزي فرهنگي،

4- ملزومات و ويژگي‌هاي برنامه‌ريزي فرهنگي مطلوب،

5- وضعيت برنامه‌ريزي فرهنگي در دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامي

6- چالش‌ها و تهديدات فراروي برنامه‌ريزي فرهنگي

1- جهاني‌شدن، ابعاد و شاخص‌هاي آن،

2- سياست فرهنگي و تأثير جهاني‌شدن بر سياست‌ فرهنگي كشورها،

3- جهاني‌شدن و فرهنگ، پيامدهاي فرهنگي جهاني‌شدن و رويكردهاي مرتبط با آن.

- وضعيت ساماندهي فرهنگي در ايران از ابعاد و زواياي مختلف،

2- رويكردهاي موجود در زمينه بررسي عملكرد سازمان‌هاي فرهنگي،

3- وضعيت بهره‌وري در بخش فرهنگ در کشوربراساس اطلاعات موجود.

وظايف و عملكرد دستگاه‌هاي فرهنگي ناظر مورد بررسي قرار گرفته و با ذكر نمونه‌هايي وضعيت فعلي نظارت بر عملكرد سازمان‌هاي فرهنگي و عملكرد آنها مورد بررسي قرار می گيرد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت تحلیل کلان عرصه فرهنگ پرسشنامه استاندارد انسجام درونی (ارقبایی و همکاران، 1392) پروپوزال بررسی تأثیر ارايه پوشش های بیمه‌ای بر رضایت مندی و وفاداری مشتریان شعب بانک کشاورزی استان ت اقتصاد کلان و بررسی گردشگری آن پیشینه ومبانی نظری پژوهش سیستم های مغزی رفتاری