👈 فروشگاه فایل 👉

چگونه با یکبار مطالعه کتاب ها ان هارا به حافظه بلند مدت بسپاریم؟

ارتباط با ما

... دانلود ...

چگونه با یکبار مطالعه کتاب ها ان هارا به حافظه بلند مدت بسپاریم؟

حافظه تصویری و تکنیک های تقویت آن

حافظه به صورت قدرتی فوق العاده در تمام پدیده های هستی وجود دارد و قوی ترین نوع آن در انسان نهفته است; ولی در همه افراد یکسان نیست . به طور کلی افراد در یادگیری، مطالعه و نگهداشت مطالب به 4 دسته که در حقیقت نماینده 4 نوع حافظه اند تقسیم می شوند: حافظه های شنیداری (سمعی)، دیداری (بصری)، نوشتاری (یدی) و حسابگرانه (آماری) .

در این مقاله به بیان روش های حافظه تصویری می پردازیم.حافظه تصویری کمک می کند تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت به ذهن بسپاریم و زمانی که به آنها احتیاج داریم با سرعت بالایی به خاطر بیاوریم.روش صحیح مطالعه همین است که باعث می شود تا یک مطالعه ی لذت بخش داشته باشیم.باید با نحوه ی عملکرد و زبان حافظه بیشتر آشنا شوید.برای اینکه به این توانمندی برسیم نیاز است که با نحوه کارکرد حافظه ; نحوه کارکرد مغز ; نحوه کدگذاری حافظه (بیشتر کدگذاری از طریق حافظه ی تصویری مدنظر است) و اطلاعات آشنا شوید.

زبان مغز زبان تصاویراست نه کلمات؛تصاویر رنگی داروی تقویت حافظه هستند؛پس اگر می خواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم باید تمرکز حواس خود را از روی حفظ کردن داستان برداریم و سعی کنیم تمرکز ذهن خود را روی تجسم  تصاویر بگذاریم.هرچقدر این تصاویر با ایده های خلاقانه غیرمنطقی تر خنده دارتر و ملموس تر باشند حفظ و بازیابی آن آسان تر خواهد بود.

فهرست مقاله:

مقدمه

انواع حافظه

چه نوع حافظه ای دارم؟

ویژگی های رفتاری افرادی که حافظه تصویری دارند

تکنیک ها و راه های تقویت حافظه تصویری

تکنیک فوق العاده برای داشتن حافظه تصویری

این مقاله بسیار کاربردی و کامل و جامع است .

اگر به دنبال شناخت حافظه خود هستید و میخواهید حافظه تصویری خود را تقویت کنید این مقاله را مطالعه کنید.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت آزادی انسان و هدایت و ضلالت الهی پاورپوینت مواد و روش ها بررسی ساختمان های چوبی پاورپوینت بیوگرافی مهندس هوشنگ سیحون و آثارش (معماری) مبانی نظری و پیشینه پژوهش جهانی شدن یا جهانی سازی