👈 فروشگاه فایل 👉

فوايد برگزاري دوره هاي آموزشي IT براي معلمان

ارتباط با ما

... دانلود ...

فوايد برگزاري دوره هاي آموزشي IT براي معلمان

این فایل که به بررسی فوايد برگزاري دوره هاي آموزشي IT براي معلمان می پردازد در فرمت word قابل ویرایش و در 58 صفحه می باشد.

 دورههای IT از چندین بخش تشکیل شده است فراگیری مجموعه این بخشها به معلمان این امکان را می دهد تا بتوانند از سیستمهای سخت افزاری و نرم افزاری کامپیوتر استفاده کنند . این بخشها به چهار قسمت یا مرحله تقسیم  می شوند که معلمان آنهارا به ترتیب از مرحله اول شروع کرده تا آخرین مرحله می گذرانند این مراحل عبارت است از :

 الف ) مرحله اول : WINDOWS

هر کامپیوتری برای کار کردن یا فعال شدن نیاز مبرم به برنامه دارد . برنامه های کاربردی زمانی در کامپیوتر قابل اجرا خواهند بود که برنامه در کنترل کامپیوتر باشد و همچنین زمانی که یک برنامه کابردی خاتمه می یابد کامپیوتر به طور خودکار قادر نیست و نمی تواند به برنامه کاربردی دیگری مراجعه و آن را اجرا نماید . پس کامپیوتر به نرم افزاری برای مدیریت  و فعالیتهای خود نیاز دارد . این برنامه همان سیستم عامل می باشد . در واقع سیستمهای عامل مجموعه ای از نرم افزارهایی هستند که مدیریت کلیه فعالیتهای یک کامپیوتر را به عهده دارند .

ویندوز نیز یک سیستم عامل می باشد که توسط شرکت مایکروسافت که یک سیستم عامل گرافیکی بود با استقبال زیاد کاربران در سراسر جهان مواجه شد . مرحله ویندوز شامل دو مرحله اساسی ویندوز می باشد که مرحله اول آن مفاهیم پایه می باشد که در دوازده ساعت به معلمان در این دوره آموزش داده می شود . مرحله دوم ویندوز شامل مدیریت فایلها می باشد که ین مرحله هم در هشت ساعت آموزشی به معلمان آموزش داده می شود .

 ب) مرحله دوم : اینترنت

اینترنت به صدها میلیون نفر در جهان اجازه می دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند و از نظرات یکدیگر آگاه شوند . از طریق اینترنت می توان باافراد بی شماری از کشورها و فرهنگهای مختلف که داوطلبانه با یکدیگر همکاری کرده و حاصل تلاش ها و دستاوردهای خود را از طریق این شبکه در اختیار دیگران قرار داد . در واقع تمام اطلاعات موجود بر روی اینترنت حاصل تلاش افراد است که در ابتدا ایده خود را توسعه داده وپدیده جدیدی خلق کرده اند و سپس آن را از طریق این شبکه به جامعه انسانی در سراسر جهان ارائه نمودند .

در اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی محققان در وزارت دفاع امریکا، پروژه تحقیقاتی پیشرفته ای در زمینه اتصال کامپیوترها از طریق خط تلفن آغاز کردند . در این سیستم که به شبکه آرپانت[۱] معروف شد ، چندین کاربر کامپیوتر می توانستند در یک خط ارتباطی داده ها و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند ومحققان قادر بودند با یکدیگر به نامه نگاری یا پست الکترونیکی[۲] ( E.Mail ) بپردازند .این مرحله که شامل دوازده ساعت آموزشی می باشد توسط متخصصان آموزش داده می شود .

 ج – مرحله سوم : WORD

به تدریج کار طاقت فرسای تایپ متون از ماشین های تایپ به ماشین تحریرهای برقی و پس از آن به کامپیوتر ها منتقل شد . رفته رفته محدودیتهای تایپ کمتر و ترسیم جداول و متون با رسم الخط های مختلف سهل الوصول گردید . امروزه با استفاده از کامپیوترها و نرم افزارهای واژه پردازی می توان صفحات متنی مختلف و متنوعی ایجاد کرد . صفحاتی که حاوی تصاویر ، جداول ، اشکال گرافیکی و متون با رسم الخطهای گوناگون باشد واژه پردازهای مختلفی وجود دارد که یکی ا رایجترین آنها در محیط ویندوز واژه پردازWORD می باشد. این مرحله آموزشی نیز که شامل بیست و شش ساعت می باشد برای آموختن و استفاده برای معلمان در نظر گرفته شده است .

 د- مرحله چهارم : POWER POINT

نرم افزار طراحی ارائه کارها به کمک اسلایدهای مورد نظر همچنین از این نرم افزار برای طراحی مجموعه های لازم جهت ارائه در سمینارها، همچنین کنفرانسها و حتی اینترنت استفاده می شود . اگر معلمان با این نرم افزار آشنایی داشته باشند می توانند طراحی های دلخواه خود را جهت ارائه در سمینارها و همایشها به راحتی تهیه کنند . این مرحله از آموزش هم شامل بیست و شش ساعت میب باشد که معلمان آن را آموزش می بینند .

این چهار مرحله محوعه دوره های IT را تشکیل می دهند که معلمان ملزم به گذراندن آنها می باشند .

روش تحقیق

روش انجام تحقیق در این پژوهش روش توصیفی است . از آنجا که در این تحقیق هدف توصیف عینی و واقعی و منظم خصوصیات یک موقعیت یا یک موضوع می باشد  لذا این تحقیق توصیفی می باشد . به عبارت دیگر این گونه تحقیقات پژوهشگران باید سعی کنند تا آنچه هست بدون هیچ گونه دخالت و استنتاج ذهنی نتایج عینی از موقعیت بگیرند در مورد موضوع این تحقیق هم لازم به یادآوریست که تا معلوم شود آیا برگزاری چنین دوره های آموزشی از طرف آموزش و پرورش برای معلمان و دانش آموزان و کلاً دست اندرکاران آموزش و پرورش مفید به حال می باشد یا خیر ؟

تحقیق توصیفی دارای ویژگی های می باشد البته در اغلب موارد این نوع تحقیق درگیر انواع تحقیق به گونه ای خود نمایی می کند و صاحبنظران در تعیین آنچه مشمول تحقیق توصیفی است اتفاق نظر دارند و گاهی به تعریف این نوع تحقیق تا آن اندازه وسعت می دهند که شامل همه انواع روشهای تحقیق به جزء تاریخی و تجربی می شود و در این صورت ویژگی هایی به صورت زیر را شامل می شود .

الف – محقق توصیفی به جمع آوری اصطلاحات واقعی و مفصل از پدیده ای مبادرت می ورزد .

ب- پژوهشگر در این گونه تحقیق به شناسایی و بررسی مسائل ، شرایط و وقایع جاری مبادرت می ورزد .

ج – تحقیق به مقایسه و ارزشیابی وقایع می پردازد .

فهرست مطالب

پیشگفتار. ۱

فصل اول : طرح تحقیق.. ۳

مقدمه. ۳

طرح تحقیق.. ۴

بیان مساله. ۷

اهمیت و ضرورت تحقیق.. ۹

بیان فرضیه ها ۱۰

محدودیتهای تحقیق.. ۱۱

اهداف تحقیق.. ۱۱

روش تحقیق.. ۱۲

فصل دوم : سابقه تحقیق.. ۱۴

قسمتهای تشکیل دهنده دوره های IT. 15

الف ) مرحله اول : WINDOWS. 15

ب) مرحله دوم : اینترنت.. ۱۶

ج – مرحله سوم : WORD.. 17

د- مرحله چهارم : POWER POINT. 18

فصل سوم : اجرای تحقیق.. ۲۰

روش تحقیق.. ۲۰

آزمودنی ها و روش گزینش آنها ۲۱

روش جمع آوری اطلاعات.. ۲۱

متغیرهای تحقیق.. ۲۲

الف – متغیر مستقل.. ۲۲

ب- متغیر وابسته. ۲۳

روش های آماری.. ۲۳

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل یافته ها ۲۵

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری.. ۴۵

خلاصه تحقیق.. ۴۵

نتیجه گیری.. ۴۸

پیشنهادات.. ۴۹

پیشنهاد. ۴۹

پیوست.. ۵۰

سوالات پرسشنامه. ۵۲

منابع. ۵۵

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت با موضوع فرهنگ و جامعه حزب منحرف(مارقين) کندذهنى کودکان رساله طراحی مرکز پیش دبستانی پاورپوینت-کرومیت چیست و کاربرد آن در ساختمان چگونه است- در 52 اسلاید-powerpoin-ppt