👈 فروشگاه فایل 👉

تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

ارتباط با ما

... دانلود ...

تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

تحقيق تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

 متشکل از 47 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

 وسايل و تجهيزات نگهداري به وسايلي اطلاق مي شود كه جهت ذخيره سازي و انباشتن كالا در انبار از آنها استفاده مي شود. وسايل نگهداري كالا در انواع مختلفي است كه هر يك با توجه به كاربرد خاص آن داراي معايب و مزايايي است كه در انتخاب بايد به آنها توجه شود. در نمودار زير انواع تجهيزات نگهداري كالا در انبار بطور خلاصه و كلي نشان داده شده است.

تجهيزات نگهداري قابل حمل

به وسايلي كه جهت نگهداري و جابجايي اقلام در سطح انبار و آمادگاه بصورت واحد بار مورد استفاده قرار مي گيرد اطلاق مي شود.

تجهيزات نگهداري ثابت (غير قابل حمل)

تجهيزاتي است كه جهت نگهداري و استقرار اقلام در انبار مورد استفاده قرار مي گيرد و نصب آنها در انبارها هزينه بر بوده و در صورتيكه بخواهيم آنها را پس از نصب جابجا نماييم مستلزم زمان و هزينه نسبتاً زيادي است.

شرح تجهيزات نگهداري:

الف- پالت: سكوي كوچك قابل حملي است كه از آن براي تشكيل واحد بار از كالاهاي داراي بسته بندي محكم و منظم، حمل و نقل كالا توسط وسايل حمل واحد بار و ذخيره سازي در انبارها روي هم و يا در قفسه بندي استفاده مي شود و در انواع چوبي، فلزي و پلاستيكي از نظر جنس و در انواع دو طرفه و چهار طرفه و يا دو رو و يك رو، دو باله و يا يك باله و پالت مخصوص از نظر طرح و شكل وجود دارند.

پالتها از نظر جنس با توجه به مزايا و معايب آنها و نوع كالا و نوع انبار و نوع اقليم محل مورد استفاده انتخاب مي شوند ولي از نظر طرح با توجه به نحوة ذخيره سازي و وسيله حمل و نقل و … انتخاب مي گردند.

از پالتهاي مخصوص جهت تشكيل واحد بار، حمل و نقل و ذخيره سازي بسته هاي مخصوص مانند بشكه استفاده مي شود.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مسمومیت TCA Overdos و داروهای ضد افسردگی پمپ هاي حرارتي سازگار با محيط زيست مبانی نظری اشتغال زنان روستایی، اقتصاد خانوار مبانی وپیشینه نظری پژوهش انگیزه کاری کاربردهای هوش مصنوعی در زمینه های علمی