👈 فروشگاه فایل 👉

تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

ارتباط با ما

... دانلود ...

تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

تحقيق تجهيزات نگهداري و حمل و نقل كالا

 متشکل از 47 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

 وسايل و تجهيزات نگهداري به وسايلي اطلاق مي شود كه جهت ذخيره سازي و انباشتن كالا در انبار از آنها استفاده مي شود. وسايل نگهداري كالا در انواع مختلفي است كه هر يك با توجه به كاربرد خاص آن داراي معايب و مزايايي است كه در انتخاب بايد به آنها توجه شود. در نمودار زير انواع تجهيزات نگهداري كالا در انبار بطور خلاصه و كلي نشان داده شده است.

تجهيزات نگهداري قابل حمل

به وسايلي كه جهت نگهداري و جابجايي اقلام در سطح انبار و آمادگاه بصورت واحد بار مورد استفاده قرار مي گيرد اطلاق مي شود.

تجهيزات نگهداري ثابت (غير قابل حمل)

تجهيزاتي است كه جهت نگهداري و استقرار اقلام در انبار مورد استفاده قرار مي گيرد و نصب آنها در انبارها هزينه بر بوده و در صورتيكه بخواهيم آنها را پس از نصب جابجا نماييم مستلزم زمان و هزينه نسبتاً زيادي است.

شرح تجهيزات نگهداري:

الف- پالت: سكوي كوچك قابل حملي است كه از آن براي تشكيل واحد بار از كالاهاي داراي بسته بندي محكم و منظم، حمل و نقل كالا توسط وسايل حمل واحد بار و ذخيره سازي در انبارها روي هم و يا در قفسه بندي استفاده مي شود و در انواع چوبي، فلزي و پلاستيكي از نظر جنس و در انواع دو طرفه و چهار طرفه و يا دو رو و يك رو، دو باله و يا يك باله و پالت مخصوص از نظر طرح و شكل وجود دارند.

پالتها از نظر جنس با توجه به مزايا و معايب آنها و نوع كالا و نوع انبار و نوع اقليم محل مورد استفاده انتخاب مي شوند ولي از نظر طرح با توجه به نحوة ذخيره سازي و وسيله حمل و نقل و … انتخاب مي گردند.

از پالتهاي مخصوص جهت تشكيل واحد بار، حمل و نقل و ذخيره سازي بسته هاي مخصوص مانند بشكه استفاده مي شود.

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق باورهای غیرمنطقی و تحلیل رفتار متقابل پاورپوینت دیدگاه های نو در برنامه ریزی آموزشی بررسی اشتغال زنان بر کارکرد خانواده ها در شهرستان دهاقان پیشینه تحقیق ومبانی نظری سلامت سازماني بررسي معيارهاي مورد استفاده حسابرسان مستقل درارزيابي تداوم