👈 فروشگاه فایل 👉

مبانی نظری کودهای شیمیایی، نانوکودها، نانوکود کلاته آهن

ارتباط با ما

... دانلود ...

مبانی نظری کودهای شیمیایی، نانوکودها، نانوکود کلاته آهن

انی نظری   کودهای شیمیایی، نانوکودها، نانوکود کلاته آهن

دارای 13 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

مضرات مصرف کودهای شیمیایی

مصرف بی رویه کودهای شیمیایی باعث کاهش کیفیت محصولات کشاورزی و افزایش بیماری های سرطانی در کشور شده است. مصرف این کودها در اراضی کشاورزی سبب افزایش غلظت نیترات در آبهای زیرزمینی و شرب می شود که این موضوع به رغم مفیدبودن برای رشد گیاهان سلامت انسان ها را به خطر می اندازد. کودهای شیمایی در واقع نوعی نمک هستند که اگر در هر سال به مقدار زیاد وارد خاک شوند سبب تخریب ساختار خاک خواهند شد،این تخریب در مناطق خشک بسیار سریع تر صورت می گیرد و علاوه بر آن آلودگی های زیست محیطی و خطرات بهداشتی و زیانباری متوجه انسان ها می شود. (رضایی و همکاران، 1388).

......................

نانوکودها و اهمیت آنها

با تداوم روند کنونی برداشت از منابع طبیعی در آیند هاي نه چندان دور شاهد اتمام این منابع خواهیم بود. به دلیل محدودیت دسترسی به اراضی زراعی و منابع آب، رشد بخش کشاورزي تنها از طریق افزایش راندمان استفاده از منابع با حداقل خسارت به بستر تولید به واسطه ي استفاده ي موثر از تکنولوژي هاي پیشرفته، امکان پذیر است. در این راستا استفاده از نانوکودها یکی از زمینه هاي تحقیقاتی امید بخش جهت افزایش راندمان استفاده از منابع و کاهش آلودگی محیط زیست بشمار می آید. جمع بندي نتایج بررسی حاضر نشان می دهد که افزایش راندمان و کیفیت منابع غذایی به واسطه ي سرعت جذب بالاتر، عدم اتلاف کودها از طریق آبشویی و جذب کامل کود توسط گیاه به دلیل رهاسازي عناصرغذایی کود با سرعت مطلوب در تمام طول فصل رشد، کاهش قابل توجه آلودگی خاك، ذخایر آبی و محصولات غذایی ب هواسطه ي کاهش آبشویی کودها، کاهش میزان فشردگی خاك و سرعت از دست رفتن کیفیت آن، کاهش مسمومیت گیاهی و تنش ناشی از وجود غلظت هاي بسیار بالاي موضعی نمک در خاك، افزایش عملکرد به واسطه ي وضعیت تغذیه اي مطلوب گیاه و بهبود خواص انبارداري و سهولت جابجایی کود از مزایاي قابل توجه استفاده از نانوکودها در مقایسه با کودهاي مرسوم می باشند.  با توجه به روند رو به رشد تحقیقات در زمینه نانوکودها و ساخت و توسعه نانوحسگرهاي زیست ی که جهت ردیابی مولکو لهاي هدف و الحاق به پلیمرهاي کنشی داراي آپتامرهاي ویژه اي هستند، در آینده مزیت نسبی نانو کودها افزایش خواهد یافت (بقایی و همکاران، 1390).

..................

مقایسه کودهای شیمیایی مرسوم و نانوکودها از لحاظ اقتصادی

تنها با یک بار مصرف نانوکودها، می توان نیاز غذایی گیاه را در تمام طول فصل رشد برطرف نمود. چراکه این کودها عناصر غذایی خود را به صورت آهسته و پیوسته رها می کنند و لذا بکارگیری آنها در مقایسه با کودهای شیمیایی مرسومی که احتیاج به کاربرد چندباره در طول یک فصل رشد دارند، باعث صرفه جویی در هزینه های ناشی از کاربرد و پخش کود در سطح مزرعه می شوند (Shaviv, 2005).

....................

مقایسه کودهاي شیمیایی مرسوم و نانوکودها از لحاظ فیزیولوژیکی

فراهمی بیش از حد عناصر غذایی که معمولاً در نتیجه ي مصرف مقادیر بسیار زیاد کودهاي شیمیایی مرسوم با حلالیت زیاد رخ می دهد، ممکن است که باعث تجمع غلظت هاي بالایی از نمک هاي محلول در محیط ریشه ي گیاهان گردد. این امر ممکن است سبب القاي تنش اسمزي شده و صدمات آشکاري را به گیاهان زراعی در طی مراحل مختلف رشد آنها وارد کند و یا اینکه منجر به بروز معضلات نموي از جمله ورس و شکستگی ساقه گردد. در این رابطه استفاده از نانوکودهایی که قادرند عناصر غذایی خود را در تمام طول فصل رشد و بصورت تدریجی آزاد نمایند در مقایسه با کودهاي شیمیایی مرسومی که از انحلا ل پذیري بسیار بالایی برخوردار هستند، داراي مزایایی از جمله بهبود جوانه زنی بذر و کیفیت محصول، کاهش سوختگی برگ، شکستگی ساقه، و هجوم بیمار يها، می باشد.

..................

نانوکود کلاته آهن

به منظور افزايش توليد محصولات كشاورزي در واحد سطح، عمليات زراعي متعددي نظير مصرف كودهاي شيميايي صورت مي‌گيرد. نتيجه اين فعاليت‌ها طي سال‌هاي اخير بحران آلودگي‌هاي محيط زيست و به ويژه آلودگي منابع خاك و آب بوده كه زنجيره‌وار به منابع غذايي انسان‌ها راه يافته و سلامت جامعه بشري را مورد تهديد قرار داده است. به اين منظور تلاش‌هاي گسترده‌اي با هدف يافتن راهكارهاي مناسب براي بهبود كيفيت خاك، محصولات كشاورزي و حذف آلاينده‌ها آغاز شده است.كاهش اين مخاطرات زيست محيطي همگام با افزايش عملكرد گياهان زراعي نيازمند به كارگيري تكنيك‌هاي نوين زراعي است(Omidi et al., 2010). یکی از این تکنیک‌ها استفاده از کودهای طبیعی و یا کودهای سنتتیک با بنیان آلی است. که اثرات تخریب زیست محیطی را ندارند. در مطالعات انجام شده استفاده از کود دامی در خاک‌های فقیر توانسته بود عملکرد محصول را به میزان قابل توجهی بالا ببرد(کریمی و همکاران، 2001). این نوع کودها بیشتر عناصر ماکرو را در اختیار گیاهان قرار میدهند. نانوکود آلي کلاته آهن خضراء داراي بنيان يا کمپلکسي پايدار و قوي است که در بازه 11>pH>3 يعني بالاتر از استاندارد ملي ايران (3/8=pH)، 9% آهن محلول در آب را در اختيار گياهان قرار مي¬دهد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت Cornellمدرسه معماری کرنل پاورپوینت کلینیک تخصصی و فوق تخصی آداب و سنن پيامبر گرامى اسلام(2) بررسی رابطه بین سبک رهبری تحول آفرین و کارآفرینی سازمانی اقلیم وآب و هوای معتدل و مرطوب