👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت با موضوع پايش و ارزشيابی برنامه EPI

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت با موضوع پايش و ارزشيابی برنامه EPI

دانلود پاورپوینت با موضوع پايش و ارزشيابی برنامه EPI

دارای 37 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 37 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش

آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

مقدمه

از اهداف مهم EPI واكسيناسيون گروه های در معرض خطر به منظور كاهش ابتلاء (Morbidity) و کاهش مرگ و میر (Mortality) بيماری های قابل پيشگيری با واكسن و نهايتا كنترل، حذف و ريشه كنی اين بيماری ها می باشد

يكی از شاخص های مهم رسيدن به اين اهداف، پوشش ايمن سازی يعنی نسبت افرادجمعيت هدف كه واكسن دريافت كرده اند می باشد، جمعيت هدف برای واكسن های  BCG، سه گانه، فلج اطفال، سرخک و هپاتیت B كودكان زير 5 سال و برای توكسوئيد كزاز (واكسن كزاز يا توام ) تمامی زنان درسنين باروری و مخصوصا زنان حامله می باشد

برای رسيدن به هدف پوشش ايمن سازی كه معمولا به درصد عنوان می شود و سالانه یا در برنامه های مختلف توسعه اقتصادی اجتماعی مشخص می گردد، پايش و ارزشيابی پوشش به طورمرتب و مداوم بايستی انجام گيرد.

در حال حاضر کلیه کودکان کشور علیه بیماری های دیفتری، سیاه سرفه، کزاز، فلج اطفال، سرخک، سرخجه، اوریون، سل و هپاتیت B واکسینه می شوند.

بیماری های سرخک، سرخجه مادرزادی، کزاز نوزادی درمرحله حذف قراردارند، 14 سال است که کشور عاری از بيماری فلج اطفال است و بیماری های دیفتری، سیاه سرفه و اوریون کنترل شده اند. میزان حاملین مزمن هپاتیتB از بيش از 3 درصد در سال 1370 به کمتر از 2 درصد کاهش یافته است.

کلیدی ترین استراتژی برای دستیابی به دستاوردهای مذکور، پوشش بالای ایمن سازی جاری كودكان و ساير گروه های هدف است كه در سطوح شهرستانی وكشوری بالای 95 درصد بوده است.

تعريف واکسن

واکسن عبارت است از آنتی ژن‌های ميکروبی يا ويروسی که قدرت بيماری‌زايی آن‌ها سلب يا اصلاح شده و موجب تحریک سیستم ایمنی و آنتی بادی سازی در بدن می شود .

واکسن‌های موجود از عوامل بيماری‌زايی مشابه با علل بيماری ساخته میشوند، با اين تفاوت که عامل بيماری‌زا را به گونه‌ای تغيير میدهند که به گيرنده‌ی واکسن زيان نرسانند.

👇محصولات تصادفی👇

بررسی ناهنجاريهاي پا در طيور گوشتي و بوقلمونها پاورپوینت انواع روشهای جوشکاری و عیوب جوش معلوليتهاي ادراكي پاورپوینت شهر و انقلاب صنعتی تاثير استان خوزستان بر اقتصاد كشور ايران